PŘEDSTAVENÍ PROJEKTU HAND IN HAND

Některé výrobky, které můžete najít u nás v obchůdku nebo na e-shopu nesou označení HAND IN HAND.

HAND IN HAND neboli RUKU V RUCE je fair trade projekt, který v sobě spojuje základy ekologického zemědělství a spravedlivého obchodování (fair trade).

Firma RAPUNZEL obchoduje s biosurovinami z celého světa již 35 let. Tím jak se rozšiřuje sortiment biovýrobků, přibývá stále více surovin, kterým se nedaří na evropském kontinentu, jako například kakao či cukrová třtina. Hned od začátku obchodních vztahů s dodavateli „chudého jihu“ je prioritou nejen vynikající kvalita bio surovin, ale i vynikající kvalita spolupráce. Jednoznačným cílem je účinné a přímé zlepšení životních podmínek zemědělců třetího světa.

Cenový tlak na výrobce v zemích jihu má na svědomí bídu obyvatel a škody na životním prostředí. Nejznámějším příkladem je mýcení tropických pralesů. Ekologické zemědělství, které garantuje zdravé potraviny a nezničené životní prostředí, je základem pro kladný a trvale udržitelný rozvoj. Etické obchodování v rámci HAND IN HAND chrání partnery ze zemí třetího světa před cenovými výkyvy na světových trzích. Dlouhodobé garantované dodavatelské vztahy dávají partnerům jistotu do budoucnosti a zákazníkům vynikající kvalitu. Projekt HAND IN HAND začal před patnácti lety spoluprací s družstvem El Ceibo a nyní zahrnuje celou řadu partnerů, od kterých se nakupuje šest základních surovin které jsou obsaženy asi v padesáti konečných výrobcích. Podíl fair trade výrobků na obratu firmy RAPUNZEL tvoří zhruba 10 % a má vzrůstající tendenci.

FAIR TRADE

BIO FAIR TRADE Černý čaj LESNÍ OVOCE aromatizovaný 20 x 2g

BIO FAIR TRADE Černý čaj LESNÍ OVOCE aromatizovaný 20 x 2g

BIO FAIR TRADE ČERNÝ ČAJ LESNÍ OVOCE AROMATIZOVANÝ 40g Černý cejlónský čaj ovoněný přírodním...

Vaše cena: 85,00 Kč 76,00 Kč

BIO FAIR TRADE Zelený čaj NATURE cejlónský 20x2g

BIO FAIR TRADE Zelený čaj NATURE cejlónský 20x2g

BIO FAIR TRADE ZELENÝ ČAJ NATURE CEJLONSKÝ 40g Zelený čaj cejlónský balený v sáčcích pro...

Vaše cena: 42,00 Kč 38,00 Kč

BIO FAIR TRADE Zelený čaj DARJEELING 20 x 2g

BIO FAIR TRADE Zelený čaj DARJEELING 20 x 2g

BIO FAIR TRADE ZELENÝ ČAJ DARJEELING 40g Zelený čaj darjeeling balený v sáčcích pro snadnou a...

Vaše cena: 84,00 Kč 75,00 Kč

RAW - jíme "živě"

V této kategorii nejsou žádné produkty.